O nas

O nas

Wędliny Regionalne to sklep internetowy, w którym kupisz tradycyjne wyroby z Masarni Słota Jodłowa. Robimy wędliny dla koneserów. Szczególnie doceniają nas osoby, które pamiętają smak wędlin wyrabianych przez lokalnych masarzy na wsi.

Jeśli wspominasz smaki dzieciństwa, szukasz czegoś wyjątkowego dla siebie, chcesz ugościć bliskich lub znajomych i lubisz wspierać polskich rzemieślników to jesteś w odpowiednim miejscu!

Wędliny dostarczamy w całej Polsce.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Historia rodziny i naszej firmy

Pierwszą osobą w naszej rodzinie, która profesjonalnie trudniła się masarstwem był Bronisław Słota.

Był to pradziadek obecnego właściciela firmy - Janusza.

Bronisław przed wojną wyjechał do USA, gdzie nauczył się fachu. Po powrocie otworzył mały zakład przy domu w miejscowości Jodłowa i produkował wiejskie wyroby. Sprzedawał towar głównie w okolicy, ale są wzmianki w zapiskach rodzinnych, że dystrybuował produkty również na Pomorze i do Wielkopolski.

Niestety wojna i okres PRL pokrzyżowały wszystkie plany związane z działalnością. Bronisław w czasie wojny został zamordowany, a w czasie komunizmu wędliny robiono pokątnie.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Obecny właściciel Janusz Słota od zawsze miał duszę przedsiębiorcy. Po transformacji gospodarczej szukał pomysłu na to czym się profesjonalnie zająć. Mimo, że działalność masarska została przerwana przez wojnę i PRL, w rodzinie wiedza na temat wędlin wciąż była obecna.

Dobrym pomysłem wydawało się jej wykorzystanie i założenie masarni. Janusz początkowo prowadził tylko sklep mięsny, a później założył masarnię.

Dzisiaj mamy średniej wielkości zakład produkcyjny i zatrudniamy w nim 15 osób.

Jak produkujemy wędliny

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Wszystkie wędliny wyrabiamy w sposób tradycyjny z polskiego surowca, pozyskanego z małych gospodarstw rolnych.

Kiełbasa Swojska robiona jest jak to się mówi "na ciepło". Oznacza to, że bezpośrednio po uboju rozpoczynamy proces produkcji.

Pozostałe wędzonki peklowane są przez tydzień. Wpływa to na nieco dłuższy czas oczekiwania realizacji zamówień.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

To co nas wyróżnia to bardzo wąska specjalizacja i nieduże portfolio produktów. Dzięki wąskiej specjalizacji łatwiej utrzymać nam jakość wyrobów.

Wszystkie nasze produkty mają bardzo krótki skład.

Do wędzonek sprzedawanych w sklepie internetowym dodajemy sól peklującą i naturalne przyprawy, a kiełbasę swojską robimy na zwykłej soli.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Jodłowa na Podkarpaciu - tutaj produkujemy wędliny

Pochodzimy z malowniczej wsi Jodłowa na Podkarpaciu i tutaj znajduje się nasz zakład produkcyjny.

Cała miejscowość jest pięknie położona wzdłuż doliny rzeki Jodłówka i Wisłoka na terenie powiatu Dębickiego.

Występują tutaj urocze zakątki przyrody. Jeśli podróżujesz w stronę Bieszczad lub jesteś z okolic zachęcamy do odwiedzenia naszych stron!

Więcej na temat Jodłowej znajdziesz na stronie internetowej Gminy: kliknij tutaj

Jak powstały Wędliny Regionalne

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

W 2021 w rozwój firmy zaangażował się syn Janusza - Mateusz.

Połączenie jego zamiłowania do technologii, wiedzy z zakresu informatyki i pasja do dobrej jakości jedzenia przerodziła się w chęć założenia sklepu internetowego.

Misją było stworzenie strony internetowej, na której z każdego miejsca w Polsce można kupić wyroby z czasów dzieciństwa.

Początki nie były łatwe, ponieważ uruchomienie sklepu to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Konieczne było zadbanie o odpowiednią logistykę, reklamę, obsługę kupujących i przekonanie potencjalnych klientów, aby kupili żywność przez Internet lub telefon. Wysiłek się opłacił, ponieważ dostajemy bardzo pozytywne opinie na temat naszych produktów.

Przez Internet kupują u nas smakosze z całej Polski. Nie tylko nowi klienci, ale wracają do nas osoby, które kiedyś mieszkały na Podkarpaciu lub takie, które mają sentyment do naszych wyrobów, bo spróbowały ich będąc na wakacjach w Bieszczadach lub w Małopolsce.

Jeżeli jeszcze Państwo nie próbowaliście naszych wędlin to serdecznie do tego zachęcamy!

Zespół sklepu Wędliny Regionalne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl