O nas

O nas

Wędliny Regionalne to sklep internetowy, w którym kupisz tradycyjne wyroby z Masarni Słota Jodłowa. Doceniane są zwłaszcza przez osoby, które pamiętają smak wędlin wyrabianych przez lokalnych masarzy na wsi.

W ofercie posiadamy również gotowe dania kuchni polskiej z naszej manufaktury, którą uruchomiliśmy w starym budynku  należącym niegdyś do Gminnej Spółdzielni. Te wyroby produkujemy pod marką Nasza Manufaktura.

Jeśli tęsknisz za smakami dzieciństwa, szukasz czegoś wyjątkowego dla siebie, chcesz ugościć bliskich lub znajomych i lubisz wspierać polskich rzemieślników, to jesteś we właściwym miejscu!

Paczki dostarczamy w całej Polsce.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Historia rodziny i naszej firmy

Pierwszą osobą w naszej rodzinie, która profesjonalnie zajmowała się masarstwem, był Bronisław Słota.

Był on pradziadkiem obecnego właściciela firmy - Janusza.

Bronisław wyjechał do USA przed wojną, gdzie zdobył umiejętności masarskie. Po powrocie otworzył mały zakład przy swoim domu w miejscowości Jodłowa, gdzie produkował wiejskie wędliny. Sprzedawał swoje wyroby głównie lokalnie, ale w rodzinnych zapiskach znajdują się wzmianki, że dystrybuował produkty również na Pomorze i do Wielkopolski.

Niestety, wojna i okres PRL pokrzyżowały wszystkie plany związane z jego działalnością. Bronisław został zamordowany podczas wojny, a w okresie komunizmu produkcja wędlin była prowadzona w tajemnicy.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Obecny właściciel, Janusz Słota, zawsze miał duszę przedsiębiorcy. Po transformacji gospodarczej szukał pomysłu na swoje profesjonalne zajęcie. Mimo że działalność masarska została przerwana przez wojnę i okres PRL, wiedza na temat wędlin przetrwała w rodzinie.

Postanowił wykorzystać tę wiedzę i założyć własną masarnię. Na początku prowadził tylko sklep mięsny, a później rozszerzył swoją działalność o produkcję.

Obecnie posiadamy średniej wielkości zakład produkcyjny i zatrudniamy 15 osób.

Jak produkujemy wędliny

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Wszystkie nasze wędliny wyrabiamy tradycyjnie, używając polskich surowców pozyskiwanych z małych gospodarstw rolnych.

Kiełbasa Swojska jest wytwarzana w sposób znany jako "na ciepło". Oznacza to, że rozpoczynamy proces produkcji bezpośrednio po uboju.

Pozostałe wędzonki są peklowane przez tydzień, co może nieco wydłużyć czas realizacji zamówień.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

To, co wyróżnia nas, to wąska specjalizacja i niewielkie portfolio produktów. Dzięki tej wąskiej specjalizacji łatwiej jest nam utrzymać wysoką jakość wyrobów.

Wszystkie nasze produkty charakteryzują się bardzo prostym składem.

Do wędzonek, które oferujemy w naszym sklepie internetowym, dodajemy tylko sól peklującą i naturalne przyprawy. Natomiast kiełbasa swojska jest przygotowywana zwykłą solą.

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

Jodłowa na Podkarpaciu - tutaj produkujemy wędliny

Pochodzimy z malowniczej wsi Jodłowa, położonej na Podkarpaciu, gdzie mieści się nasz zakład produkcyjny.

Cała miejscowość jest uroczo usytuowana wzdłuż doliny rzeki Jodłówka i Wisłoka, na terenie powiatu Dębickiego.

W tej okolicy można znaleźć liczne urokliwe zakątki przyrody. Jeśli podróżujesz w stronę Bieszczad lub jesteś z pobliskich okolic, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony!

Więcej informacji o Jodłowej znajdziesz na stronie internetowej Gminy: kliknij tutaj

Jak powstały Wędliny Regionalne

masarnia słota jodłowa wędliny tradycyjne

W 2021 roku w rozwój firmy zaangażował się syn Janusza - Mateusz.

Połączenie jego zamiłowania do technologii, wiedzy z zakresu informatyki i pasji do wysokiej jakości jedzenia przerodziło się w chęć założenia sklepu internetowego.

Naszą misją było stworzenie strony internetowej, która umożliwi zakup wyrobów z czasów dzieciństwa z każdego miejsca w Polsce.

Początki nie były łatwe, ponieważ uruchomienie sklepu to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Musieliśmy zadbać o odpowiednią logistykę, reklamę, obsługę klientów oraz przekonać potencjalnych nabywców do zakupu żywności przez Internet lub telefon.

Jednak nasz wysiłek opłacił się, ponieważ otrzymujemy bardzo pozytywne opinie na temat naszych produktów.

Za pośrednictwem Internetu do naszego sklepu trafiają smakosze z całej Polski. Zarówno nowi klienci, jak i osoby, które kiedyś mieszkały na Podkarpaciu lub mają sentyment do naszych wyrobów, ponieważ spróbowały ich podczas wakacji w Bieszczadach lub w Małopolsce

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji spróbować naszych wędlin, serdecznie do tego zachęcamy!

Zespół sklepu Wędliny Regionalne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl